“Qarşıdan Məhərrəm ayı gəlir. Məscidlərdə insanların kütləvi şəkildə toplaşması virusun yoluxma riskini artıra bilər deyə, belə qəbul olunub ki, məscidlərin açılma məsələsi təxirə salınsın”.
Müasir dövrdə İran-Azərbaycan münasibətləri hələ SSRİ mövcud olduğu zamanlarda başlamışdı. İran İslam inqilabından sonra, İranda kommunistlərin təqib edilməsi SSRİ-İran münasibətlərini gərginləşdirmişdi. 1981-ci ilin noyabrında İran Məclis sədri Haşimi-Rəfsəncani, Azərbaycanın SSRİ-dən ayrılacağı təqdirdə müstəqilliyini rəsmi olaraq tanıyacaqlarını söyləmişdi.
Ermənistanın Suriyadan qaçan erməni ailələrinin bir hissəsini Azərbaycanın işğal altında olan ərazilərində yerləşdirdiyi məlumdur. Əslində Suriyadakı müharibənin alovları ermənilərin sıx yaşadıqları şəhər və qəsəbələri bürüyəndə dünya erməni mafiyası bunu Azərbaycanın işğal altındakı ərazilərində məskunlaşdırmanı genişləndirmək üçün füsrət kimi görürdülər və planlaşdırılırdı ki, on minlərlə erməni bu ərazilərdə məskunlaşdırılsın.
Azərbaycan torpaqlarının Ermənistan tərəfindən işğalı nəticəsində ölkənin digər bölgələrində məskunlaşan məcburi köçkünlərə yardım qaydaları dəyişəcək. 313news fins.az-a istinadən xəbər verir ki, bu barədə Baş nazirin müavini, Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Əli Həsənov prezident İlham Əliyevin sədrliyi ilə Nazirlər Kabinetinin iclasındakı çıxışında bildirib.
ABŞ Səudiyyə krallığını qınayaraq Səud ailəsini təkfirçilər tərəfindən alovlandırılan bombardman və müharibələrin arxasında durmaqda günahlandırır. Bütün bu hadisələrin fonunda insanın ağlına bir sual gəlir. Görəsən artıq krallığın sonu yaxınlaşır? Amerika və müttəfiqləri isə Səud ailəsindən geri qalacaq böyük bir sərvətə göz dikmiş vəziyyətdə gözləməkdədir.
Kanal internet-televiziya kimi yenidən yayıma başlayacaq. Verilən məlumatda bildirilir ki, artıq kanal rəhbərliyi hüquqi sənədlərin hazırlığı ilə məşğuldur. Tezliklə ANS-in tamaşaçıları yenidən sevimli kanallarına qovuşacaqlar. Kanalın əvvəlki kimi əsasən xəbərçiliklə məşğul olacağı söylənilir. Bu barədə artıq köhnə kollektiv də məlumatlıdır.